Mali Müşavirler için İş Sağlığı ve Güvenliği Rehberi 2021

Mali Müşavirler için İş Sağlığı ve Güvenliği Rehberi 2021

ISTANBUL VIZYON OSGB; Türkiye’nin en büyük projelerinden İzmir Aliağa Star Rafineri Projesine verdiği İş Güvenliği Hizmetini OSHA (Amerika İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi) standardında 20.000.000 adam.saat LTI (kayıp günlü olmayan kaza) olmadan tamamladığı iş bitirmesiyle; hizmet verdiği firmaların beklentilerini; ulusal ve uluslararası mevzuat çerçevesinde, gelişmiş uygulamaları irdeleyerek mükemmel çözümler sağlayıp, iş kazaları ve meslek hastalıklarını minimize edecek iş sağlığı ve güvenliği hususunda danışmanlık hizmetlerini vermektedir.

 

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince 01/07/2020 tarihinden itibaren en az 1 çalışanı olan, tehlike sınıfı ayırt etmeksizin tüm işyerlerinde; işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı danışmanlığı alma zorunluluğu yürürlüğe girmiştir. Kanun gereğini yerine getirmeyen işyerlerine  01/07/2020’den itibaren her ay için 11.375 TL ile 35.205 TL arasında idari para cezası kesilmesi söz konusudur.

mali müşavirler için iş sağlığı ve güvenliği rehberi

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamındaki tüm işyerleri 01/07/2020 tarihinden itibaren OSGB’lerden veya İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Eğitim, Sınav ve Belgelendirmeyi tamamlayan işveren/vekili veya işveren isterlerse bünyesinde uzman ve doktoru bünyesinde sigortalı çalıştırarak, yükümlülüklerini yerine getirebilirler. OSGB’lerin fiyat teklifi ile ilgili genel bilgi için tıklayınız.

Öncelikle https://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinden girişinizi yapmalısınız.  Detay bilgi için tıklayınız.  Lütfen, detaylı bilgiyi linkten öğrenerek, direktiflere uymanız halinde muhtemel nace kodu problemlerinizi çözebilirsiniz. Nace kodu hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Bu kapsamda; Hem Mali Müşavirlik Firmanız hemde mükellefleriniz için,

 1. Pandemi döneminde Personeliniz / Ziyaretçilerinizin firmaya girişleri, etkin önlemler ışığında alınmalıdır. Personeliniz pandemi hususunda uzaktan eğitim verilmelidir.
  Detay bilgi için tıklayınız.
 2. işyeri sağlık gözetimi devreye alınmalıdır.
  Detay bilgi için tıklayınız. 
 3. Çalışanların periyodik sağlık taraması yapılmalıdır.
  Detay bilgi için tıklayınız.
 4. Çaycı, Hizmetli olarak çalışanlarınızın acilen portör taraması yapılmalıdır.
  Detay bilgi için tıklayınız.
 5. Firmada Endüstriyel hijyen ve kişisel hijyen kuralları hakkında eğitim verilmeli ve saha uygulamaları iyileştirilmelidir.
  Detay bilgi için tıklayınız.
 6. Yangın Güvenliği hususunda firmada iyileştirmeler yapılmalıdır.
  Detay bilgi için tıklayınız.
 7. İşletme güvenliği için Elektrik iç tesisat uygunluk kontrolü akretide olan kuruluşlara yaptırılmalıdır.
  Detay bilgi için tıklayınız.
 8. Çalışan temsilcisi, Yangın söndürme ekibi, arama-kurtarma ekibi, ilkyardımcı personel gibi özel görevli personel seçimi yapılmalıdır. duyuru ile ilan edilmeli. eğitim verilmelidir.
 9. Tüm çalışanlara Yangın eğitimi verilmeli, Yangın Söndürme Tatbikatı yapılmalı, Tahliye tatbikatı yapılmalıdır.
  Detay bilgi için tıklayınız.
 10. Tüm çalışanlarınıza iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verilmelidir.
 11. Aktif müşterilerimize özel ÜCRETSİZ 7/24 çalışan İş sağlığı ve Güvenliği Uzaktan Eğitim Portalı ile çalışanlarınız; ister mobil, ister tablet, isten masaüstü bilgisayar ile her yerden erişim sağlayarak yenileme eğitimlerini tamamlayabilir, sınavdan geçerli notu aldıklarında sertifikalarının gönderimini sağlamaktayız.
 12. Yangın Risk Analizi, Risk Değerlendirme Raporu, Acil Durum Eylem Planı hazırlanmalıdır. İş güvenliği açısından evraklarınız hazırlanmalı ve belirli sürelerde kontrolleri yapılmalıdır.
 13. İş Sağlığı ve Güvenliği Evrakların tamamlanması ve çalışanlara eğitim verilmesinden sonra OSGB çalışma süresi hesabına bağlı olarak belirleyeceğimiz işyeri ziyaretleriyle ve yapacağımız denetimlerle İş Güvenliği evrakların güncellenmesini sağlıyoruz.
 14. İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetini; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından akrediteli kullandığımız yazılımla İş Güvenliği Evraklarınız düzenlenmektedir.
 15. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından akrediteli kullandığımız yazılımla, İşyeri Hekimimiz tarafından çalışanlara ihtiyaca göre eReçete ile ilaç yazmaktadır.
 16. Verilen Eğitimlere ait Sertifikalar,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından akrediteli kullandığımız yazılımla ilgili bakanlığa bildirimi sağlanmaktadır.
 17. Periyodik Sağlık Taraması, Periyodik muayene ve kontrol hizmetleri ile ilkyardım eğitimini çözüm ortaklarımız tarafından verilmektedir.

 

 

iSTANBUL ViZYON OSGB, firmaların çalışma şartlarını, fiziksel ve insani boyutlarını gözeterek bu çalışmayı titizlikle gerçekleştirmektedir.
Hizmet verdiğimiz firmalar için çeşitli iş gruplarına uygun ‘İş Sağlığı ve Güvenliği El Kitapçıkları’ hazırlamaktayız.

Konuyla ilgili her türlü yardıma hazır olduğumuzu bildirir, sağlıklı günler dileriz.

Teklif Almak İçin TIKLAYINIZ

administrator

  İlgili Yayınlar

  Bir cevap yazın