teklif al

iş güvenliği uzmanı hizmeti

iş güvenliği uzmanı

iş güvenliği uzmanı hizmeti

iş güvenliği uzmanı (#işgüvenliğiuzmanı #isguzmanı) hizmeti, 6331 sayılı kanun ve yönetmelikleri ile tanımlanmıştır. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 6, 7 ve 8 inci maddeleri gereği işverenler iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sağlamakla yükümlüdür.

iş güvenliği uzmanı, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bağlı yönetmelikler çerçevesinde belirlenmiş görev, yetki ve sorumlulukları kapsamında işyeri ortam gözetimi yapar ve çalışma prosedürünü analiz eder, iş yerlerinde güvenlik, sağlık ve çevre ile ilgili yapılması gereken düzenlemeleri tespit eder, düzenleyici ve önleyici faaliyetlerde bulunurlar.

#OSGB bünyesinde bulunan alanında uzman ve nitelikli iş güvenliği uzmanı; çalışanların eğitimini, çalışma güvenliğini ve her türlü iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini düzenler, sevk ve idare eder.

İlginizi Çekebilir!  işverenlerin iş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri ile İlgili Yükümlülükleri Nelerdir?

 

iş güvenliği uzmanı hizmeti
is-guvenligi-uzmani

iŞ GÜVENLiĞi UZMANI KİME DENİR?

iş Güvenliği Uzmanı (#işgüvenliğiuzmanı #isguzmanı), üniversitelerin mühendislik veya fen fakültesinden mezun olmuş ve iş güvenliği uzmanlığı kursuna gittikten sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının düzenlediği C sınıfı iş güvenliği uzmanı sınavında başarılı olmuş kişilere denir. Bir C Sınıfı iş güvenliği uzmanı, 4 yıl uzmanlık yaptıktan sonra B sınıfı uzmanlık sınavına girmeye hak kazanır. Bu sınavda başarılı olması ve 3 yıl tehlikeli işlerde uzmanlık yaptıktan sonra A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girmeye hak kazanır. Kısacası C sınıfı bir iş güvenliği uzmanı en iyi ihtimalle 7 senede A sınıfı uzmanlığa yükselir.

 

iŞ GÜVENLiĞi UZMANI ÇALIŞMA SÜRESİ HESAPLAMA

İşyerinizin alması gerek iş güvenliği uzmanının süresi işyerinin güncel çalışan sayısıyla ve işyerinizin teklike sınıfıyla belirlenir. Buna göre:

 • Az Tehlikeli Sınıf: kişi başı 10 dakika
 • Tehlikeli Sınıf: kişi başı 20 dakika
 • Çok Tehlikeli Sınıf: kişi başı 40 dakika
yukarıdaki butona basarak iş güvenliği uzmanı süre hesaplama sayfasına gidebilir ve kaç saat iş güvenliği uzmanı hizmet almanız gerektiğini anında hesaplayabilirsiniz!

iş güvenliği uzmanı

OSGB ile Neden Çalışmalısınız?

İlginizi Çekebilir!  İş Güvenliği Uzmanı Kimdir?
iŞ GÜVENLiĞi UZMANI NE YAPAR?

iş Güvenliği Uzmanı, şirketinizin iş güvenliği mevzuatına uyumunu kontrol etmekten ve belirlediği uygunsuzlukları ilgili mercilere iletmekle sorumlu kişidir. Bu uygunsuzluklar arasında, iş kazasına sebebiyet verecek hayati eksiklikler olduğu gibi, çalışanları bilinçlendirmeye yarayacak isg eğitimleri eksiklikleri de olabilir. İş Güvenliği Uzmanı (#işgüvenliğiuzmanı #isguzmanı) ayrıca ÇSGB’nin ve yasaların yapılmasını zorunlu tuttuğu risk analizi, acil durum planı, çalışma ve eğitim planları gibi dokümanları da hazırlayan kişidir.

iş Güvenliği Uzmanı’nın görevlerini aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  iş sağlığı ve güvenliğinin temel ilkeleri nelerdir?

İş güvenliği uzmanı hizmeti talep formu

  Tehlike Sınıfınız

  Düşüncelerinizi Yazabilirsiniz!

  3 + twelve =

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Araç çubuğuna atla