isg yetki belgelerinin vize süresi

isg yetki belgelerinin vize süresi

isg yetki belgelerinin vize süresi

isg yetki belgelerinin vize süresi dolduktan sonra vize işlemi gerçekleştirilebilir mi?

Bireysel belgelerin vize süresi 5 yıldır. Belge tarihine 90 gün kala vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Yürürlükte olan mevzuat hükümlerine göre vize süresinin sınırlandırılmış bir tarihi olmayıp vize süresi geçtiğinde belgeniz geçersize düşecek ve sistem belgeniz ile yeni sözleşme yapılmasına izin vermeyecektir. Mevcut sözleşmeleriniz 30 gün sonra sistemden düşecektir. Yapılacak vize başvurusu sonrası işlemler tamamlandıktan sonra belge tekrar geçerli hale gelecektir.

 

isg yetki belgelerinin vize başvurusu nasıl yapılır ve nasıl takip edilir?

İSG-Kâtip’e kayıtlı kullanıcı sekmesinden giriş yaparak vize başvurusu yapılır. Aynı ekranda “Başvuru işleme konuldu” durumu “Bankaya bildirim yapıldı.” şeklinde değiştiği zaman Ziraat Bankasının herhangi bir şubesinden İSG kurumsal tahsilat hesabına kimlik numarası ile vize ücretini yatırıldıktan sonra 2 iş günü içinde vize işlemi tamamlanır.

administrator

  İlgili Yayınlar

  2Yorum

  Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • ali rıza öztürk , 11/04/2021 @ 01:19

   Sn ilgili Merhaba ,
   30 ekim 2020 de proje bitti, işten ayrılıp çalışmadım. 25 aralık 2020 de yapılması gereken b sınıfı igu sertifika vize işlemini unuttuğumdan yaptırmadım. ancak şimdi yeniden çalışmaya başlayacağım için vize süresinin geçtiğini öğrendim.. aktif hale gelmesi için ne yapmalıyım ? yönlendirme yaparmısınız ?

   a sınıfı sınav başvurumu da yapıp ücretini yatırdım ? sınava girmemde sorun olurmu ?

  Bir cevap yazın